ART / Lithographs / Litograph in colors 11709036
*
nr 1170 9036
LITOGRAPH IN COLORS
Stig Claeson Slas, Stockholm, Sweden, signed and numbered 295/360, signed, -81, subject: 43x54,
Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 295/360, signerad, -81, motivet: 43x54
Estimate:
800
Sold:
SEK 2000
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 20:43:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/2 12:41:08
1
1.000 kr
12/2 18:43:23
2
600 kr
12/2 18:43:23
1
700 kr (Robot)
7/3 19:15:09
3
1.000 kr
7/3 19:15:09
1
1.000 kr (Robot)
16/3 18:51:22
3
1.500 kr
19/3 19:07:34
4
1.500 kr
19/3 19:07:34
3
1.500 kr (Robot)
19/3 19:08:24
4
1.700 kr
19/3 19:24:27
3
1.700 kr
19/3 19:24:27
4
1.700 kr (Robot)
19/3 19:25:47
3
1.900 kr
19/3 20:34:21
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson slas stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46
*
LITOGRAPH IN COLORS
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1170 9036
LITOGRAPH IN COLORS
Stig Claeson Slas, Stockholm, Sweden, signed and numbered 295/360, signed, -81, subject: 43x54,
Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 295/360, signerad, -81, motivet: 43x54
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 2000 |
Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/2 12:41:08 | 1 | 1.000 kr |
12/2 18:43:23 | 2 | 600 kr |
12/2 18:43:23 | 1 | 700 kr (Robot) |
7/3 19:15:09 | 3 | 1.000 kr |
7/3 19:15:09 | 1 | 1.000 kr (Robot) |
16/3 18:51:22 | 3 | 1.500 kr |
19/3 19:07:34 | 4 | 1.500 kr |
19/3 19:07:34 | 3 | 1.500 kr (Robot) |
19/3 19:08:24 | 4 | 1.700 kr |
19/3 19:24:27 | 3 | 1.700 kr |
19/3 19:24:27 | 4 | 1.700 kr (Robot) |
19/3 19:25:47 | 3 | 1.900 kr |
19/3 20:34:21 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson slas stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46